Зміни до Календаря щеплень

       Наказом МОЗ України від 23.04.2019 року № 958 «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 25.04.2019 року № 442/33413, регламентовано безоплатні щеплення проти кору дорослим без обмеження віку. Вакцинація гарантована всім дорослим, які:

   - контактували з хворим на кір. Щеплення рекомендується зробити в перші 3 дні від моменту контакту. Якщо минуло більше 3 днів, контактним, у яких відсутні клінічні прояви захворювання, проводять вакцинацію негайно. Рішення приймається лікуючим лікарем та пацієнтом з урахуванням ризиків і переваг;

   - особам, які не хворіли на кір та не мають документального підтвердження;

   - за результатами від’ємних аналізів на наявність антитіл до вірусу кору (IgG).

       Щодо дітей:

   - за епідемічними показаннями, у разі контакту дитини з джерелом інфекції дозволяється введення дози вакцини у віці від 6 місяців. Введена доза (нульова) не зараховується як перша доза вакцинації за віком. Подальші планові щеплення проводяться згідно з Календарем профілактичних щеплень з дотриманням інтервалу між нульовою дозою та плановим щепленням не менше 1 місяця.

       Вакцинація проти кору дорослим проводиться без обмежень за віком, якщо вони не хворіли на інфекцію, не мають даних про щеплення або мають негативні результати на наявність специфічних антитіл (Ig G) та за відсутності протипоказань, що наведені в інструкції з застосування вакцини.

 

Прес-служба УОЗ ОДА