Як поліпшити здоров’я у новому році

 Популярність здорового способу життя нині набуває шалених обертів. Ви попрощалися зі шкідливими звичками у минулому році, натомість прагнете почуватися здоровими та бадьорими у 2019? Ми пропонуємо низку простих порад, які покращать усі сфери вашого здоров'я.

Правильно харчуйтеся та зробіть здорове харчування звичкою для усієї сім'ї

Споживайте корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові; фрукти та ягоди; цільні злаки та горіхи; молочні та кисломолочні продукти; рибу, м’ясо, яйця. Обмежте кількість солі, цукру і жирів.

Будьте активними

Лише 30 хвилин фізичних вправ в день суттєво зменшать ризик інсульту, діабету та раку, продовжать тривалість та якість життя, поліпшать настрій і самооцінку. Якщо ви не маєте часу на тренування, вийдіть на прогулянку, поприбирайте вдома, змініть звичний маршрут, пройдіться пішки, припаркуйте машину трохи далі.

Контролюйте сон

Щонайменше 7 годин сну щоночі допоможуть уникнути діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску, збільшення ваги та ожиріння, порушення імунної системи, погіршення психічного здоров'я, депресії.

Не куріть

Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Якщо ви маєте таку шкідливу звичку, з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися.

Пийте достатньо води та обмежуйте споживання солодких напоїв

Норма рідини в день для дорослої людини – 4% від загальної маси тіла, тобто 2800

– 3000 мл/день при вазі 70-75 кг. Це може бути виключно вода або також рідкі страви, харчові продукти та напої. Майте на увазі, на показники потреби в рідині впливають різні фактори – індивідуальні особливості, рівень фізичної активності та температура навколишнього середовища. Головним сигналом та контролером споживання рідини є відчуття спраги.

Забудьте про самолікування

Самолікування може нашкодити. Якщо вас непокоїть стан вашого здоров’я, не шукайте порад на форумах, не питайте знайомих, не довіряйте сліпо рекламі – зверніться до лікаря та отримайте правильний діагноз і рекомендації.

Оберіть свого лікаря

Ви можете обрати терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, не залежно від місця реєстрації. Головне – знайти фахівця, якому ви довірите здоров’я. Він буде не лише вирішувати проблеми зі здоров’ям, а й консультуватиме щодо профілактики захворювань, допомагатиме позбутись шкідливих звичок. А з середини цього року запрацює програма «Безкоштовна діагностика» – за направленням свого лікаря можна буде насправді безоплатно одержати понад 50 діагностичних та лікувальних послуг, серед яких 4 види біопсії, 5 видів рентгенів, 6 видів УЗД, мамографія, ехо серця.

Вакцинуйтеся

Вакцинуйтеся самі і вакцинуйте дітей згідно з Календарем щеплень і надолужте пропущені щеплення якнайшвидше. Вакцинація – найдієвіший спосіб попередити інфекційні захворювання. Вакцини, що входять до національного Календаря щеплень, закуповуються за державний кошт і надаються безоплатно, зокрема – вакцина від дифтерії та правця для дорослих.