Ватутінська міська лікарня

Історична довідка  про діяльність Ватутінської міської лікарні

     Охорона здоров’я м. Ватутіне органічно пов’язана з історією міста, його заснуванням, становленням. Роки існування лікарні були  насичені подіями, етапи  її розвитку відображають промисловий та соціальний розвиток міста.

     Наказом по Звенигородському райздороввідділу від  04.06.1949 року була створена Ватутінська поліклініка в складі 4 лікарів, 7 середніх медпрацівників. На підприємствах міста за власні кошти відкрилися здоровпункти, що працювали цілодобово.

     Постановою Ради міністрів УСРР і наказом Київського облздороввідділу №604 від 20.12.51 року в місті Ватутіне відкрили медико-санітарну частину в складі лікарні на 100 ліжок, поліклінічного відділення, стації швидкої допомоги з 4 лікарськими та 3 фельдшерськими здоровпунктами. В лікарні функціонувало 4 відділення: терапевтичне, хірургічне, дитяче та гінекологічне з пологовими ліжками. У вересні 1951 року прийняла перших відвідувачів нова двоповерхова поліклініка на 100 відвідувань в зміну, де на сьогодні розташоване стоматологічне відділення. У лікарні надавали кваліфіковану та спеціалізовану допомогу, було створено відділення швидкої медичної допомоги. Першим головним лікарем був Коваленко Георгій Степанович, серед перших лікарів – завідувач відділенням, терапевт (перший начмед) Пересунько Валентина Іванівна, хірург Євтушенко Павло Савович, завідувач гінекологічним відділенням Бучилко Ганна Сергіївна, травматолог Бондарева Марія Фоківна.

     Значною подією для лікарні стало призначення Київським облздороввідділом (наказ № 651 від 25.10.1953 р.) головним лікарем Юдину Віру Олексіївну, яка була обдарованим організатором охорони здоров’я, принциповою, багатогранною людиною та користувалась великим авторитетом у всього населення міста та прилеглих сіл, керівників підприємств міста.

     В перші роки її керівництва було створено дільничну терапевтичну службу, пізніше – цехову терапевтичну службу, шкільну лікарську службу, проводилася велика профілактична робота.

     Лікарня стала базою проходження практики Київського та Одеського медінституту, Уманського та Черкаського медучилищ.

     В 1956 році на базі педіатричної дільниці відкрилася дитяча консультація.  Значного розвитку та удосконалення зазнала хірургічна служба з 1953 року, коли її очолив Страхов Михайло Юрійович – лікар великих теоретичних знань та практичного досвіду. Пізніше завідувачами хірургічним відділенням були: Кондратьєва Валентина Тимофіївка, Ювченко Володимир Іванович, Барановський Олег Миколайович, більше 40 років анестезіологічна та реанімаційна допомога надавалась лікарем-анестезіологом Дуженко Олександром Антоновичем.

     У червні 1961 року до складу діючих було прийнято типовий  лікарняний комплекс з чудовою будівлею 4 поверхового соматичного корпусу на 90 ліжок та інфекційним корпусом на 10 ліжок. Лікарня отримала власну котельню на твердому паливі, гаражі, майстерні, пральню з дезкамерою, морг. Силами медпрацівників на території було розбито квітники, посаджено сад.

     В свій час лікарню очолювали Погрібний Йосип Анісімович, Шелест Григорій Петрович, Барвінченко Валентина Григорівна. Саме при ній, в 1988 році, було збудовано поліклініку на 350 відвідувань в зміну з окремим рентгенологічним корпусом і централізованим стерилізаційним відділенням. Поліклініку було оснащено сучасним рентгенологічним, фізіотерапевтичним, функціонально діагностичним, стерилізаційним обладнанням, новими меблями. Стаціонар лікарні мав 215 ліжок,    поліклінічне відділення на 500 відвідувань в зміну, в  поліклініці    працювало    3     відділення – терапевтичне, педіатричне, стоматологічне, проводився прийом лікарів за 14 спеціальностями.

     З 1998 року лікарню  очолив Павленко Іван Федорович – лікар-організатор вищої кваліфікаційної категорії, який спрямовував всю профілактичну та лікувальну амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу, роботу з кадрами, зарекомендував себе гарним  господарником.

     Станом на 01.01.2016 року стаціонар розраховано на 80 ліжок, але збережено структуру ліжкового фонду в чотирьох відділеннях: загально-терапевтичному, загально-хірургічному, гінекологічному з педіатричними ліжками та інфекційному,  надається кваліфікована та спеціалізована допомога хворим терапевтичного, неврологічного, хірургічного, травматологічного, ЛОР, урологічного, педіатричного, інфекційного для дорослих і дітей профілю. Тяжко хворим надається допомога у відділенні  анестезіології та інтенсивної терапії.

     Відбулась зміна пріоритетів в наданні  амбулаторної допомоги, в т.ч. первинної медико-санітарної допомоги, яка переорієнтована на медичну допомогу за сімейним принципом і невідкладну допомогу. На виконання завдань і заходів Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» за напрямом «Реформа медичного обслуговування», Закону України «Про екстрену медичну допомогу», прийняті рішення  Ватутінської міської ради від 18.01.2013 №32-1/VI «Про виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» та від 14.06.2013 №38-24/VI «Про внесення змін до рішення Ватутінської міської ради від 18.01.2013 №32-1/VI  щодо передачі комплексу майна відділення швидкої медичної допомоги Ватутінської міської лікарні згідно з інвентаризаційним описом в обласну комунальну власність. З 01.07.2013 року  відділення «Швидкої медичної допомоги» було виведено зі складу  Ватутінської міської лікарні та передане до Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.   Згідно рішення Ватутінської міської ради від 10.10.2013 №44-1/VI  з 02.01.2014 року розпочав роботу  Центр первинної медичної допомоги.

     З 2006 року працює власна газова котельня, значно покращилось теплопостачання, створено комфортні  умови перебування хворих в лікарні та роботи медичного персоналу.

     Найціннішим надбанням лікарні протягом всього її існування були кадри медичних працівників. На сьогодні в лікарні працює 30 лікарів, 6 з них мають вищу кваліфікаційну категорію, 14 – першу. З 104 середніх медичних працівників, що працюють, 53 – це спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, 16 – першої та 12 – другої.

     Основні відділення та служби очолюють найбільш досвідчені лікарі, лікарі вищої та першої кваліфікаційної категорій, які створюють імідж лікарні, здобули повагу серед населення: завідувач терапевтичним відділенням стаціонару Писанко Юрій Васильович, завідувач загально хірургічним відділенням Ковганюк Василь Іванович, завідувач клініко-діагностичної лабораторії Клівак Світлана Леонідівна, завідувач рентгенологічною службою, заслужений лікар України Бурімов Павло Васильович.

     Очолює Раду медичних сестер лікарні головна медична сестра лікарні, медсестра вищої кваліфікаційної категорії Сільвашко Валентина Василівна – справжній організатор сестринської справи, яка виховала не одне покоління медсестер, в т.ч. – старших, які самі сьогодні є спеціалістами вищої кваліфікаційної категорії та наставниками молоді. Це – Лушнікова Олена Михайлівна, Нечитайло Віра Анатоліївна, Лисиченко Наталія Іванівна, Демідова Надія Володимирівна,  Стародуб Тетяна Миколаївна.

     Вперше лікарня пройшла державну акредитацію у 2000 році та отримала першу акредитаційну категорію закладу вторинного рівня надання медичної допомоги. У 2003 році лікаря отримала  вищу акредитаційну категорію, яку підтверджувала у 2006,  2009 та 2012 роках. В 2015 році  лікарня пройшла акредитацію  та була акредитована на першу категорію, клініко-діагностична лабораторія пройшла чергову атестацію МОЗ України та отримала  на 4 роки вищу категорію.

Керівник Закладу

          Павленко  Іван Федорович – головний лікар  

     Народився 9 квітня 1958 року в  с. Трушівці Чигиринського району Черкаської області. В 1986 році закінчив Полтавський медичний стоматологічний інститут за спеціальністю «Лікувальна справа».

     Павленко І.Ф. розпочав свою трудову діяльність у 1987 році на посаді дільничного лікаря-терапевта Матвіївської дільничної лікарні Чигиринського району Черкаської області,  дільничним терапевтом в  Чигиринській ЦРЛ. З 1990 року по 1998 рік працював  на різних посадах в Ватутінській міській лікарні:

-  з 1990 по 1992 рік  працював дільничним терапевтом;

- з 1992 по 1993 рік займав посаду завідувача терапевтичним відділенням поліклініки;

- з 1993 по 1998 рік займав посаду заступника головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної частини.

     В червні 1998 року призначений на посаду головного лікаря Ватутінської міської лікарні, де працює дотепер.

     Має вищу кваліфікаційну категорію лікаря з організації охорони здоров’я.

     Враховуючи високі показники роботи – неодноразово нагороджувався грамотами: 2001 рік – Почесна грамота Міністерства охорони здоров’я України; 2007 рік – Почесна грамота Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації; 2008 рік – Почесна грамота Міністерства охорони здоров’я України; 2013 рік – Почесна грамота Черкаської обласної ради; 2015 рік – Почесна грамота  Черкаської обласної ради.

     Був депутатом міської Ради 4-х скликань. На сьогодні обраний на другий термін депутатом Черкаської обласної Ради.