У Черкасах стартували Всеукраїнські змагання бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю "Черкаські медичні ралі – 2018"

30.06.2018 о 9-30 у м. Черкаси стартували «Черкаські медичні ралі-2018». Це – всеукраїнські змагання бригад екстреної медичної допомоги з міжнародною участю.

Для участі у змаганнях до Черкас з’їхались 36 команд із України та 4 з-за кордону, а саме: 3 команди з Литви та 1 команда з Польщі. Торік у м. Суми у відповідних змаганнях перемогла команда комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради», тому цьогорічні ралі приймає Черкащина.

Організаторами «Черкаських медичних ралі-2018» є Міністерство охорони здоров’я України, Черкаська обласна державна адміністрація, державний заклад «Український науково-практичний центр медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ України», управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації, комунальна установа «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради», Черкаська медична академія, Тернопільський державний медичний університет ім. І. Я. Горбачевського, всеукраїнська ГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», ТОВ «Східно-європейська академія дерматології», медична науково-освітня платформа Medical Knowledge Hub. Триватимуть змагання до 1 червня, коли і буде визначено переможців змагань.

Змагання організовано з метою удосконалення надання екстреної медичної та домедичної допомоги населенню України. Для реалізації поставленої мети в ході змагань буде визначено рівень теоретичних знань та практичних вмінь серед бригад екстреної медичної допомоги з питань надання екстреної медичної та домедичної допомоги, поширено нові знання та вміння серед учасників змагань щодо питань надання екстреної медичної та домедичної допомоги на догоспітальному етапі та ранньому госпітальному етапі. Захід сприятиме фаховому спілкуванню працівників різних регіонів з питань надання екстреної медичної допомоги, а також впровадженню кращих світових практик надання домедичної та екстреної медичної допомоги.

Конкурсними завданнями змагань будуть тестові завдання, виконання окремих маніпуляцій, сценарії з використанням симуляційних методик. А саме учасникам змагань буде надано завдання «виклик-маршрут». Водій команди, користуючись навігатором, їде за маршрутом завдання. На зазначеному виклику в кінці маршруту команда отримає «постраждалих», які мають певні «легенди». Членам команди необхідно правильно поставити діагноз «постраждалому», провести необхідні маніпуляції і забезпечити транспортування. Кожна команда екстреної медичної допомоги, яка є учасником змагань, протягом 3 днів виконає 13 конкурсних завдань. Виконання всіх завдань буде оцінено в балах.

Паралельно зі змаганнями в Будинку рад і Черкаській медичній академії розпочалася науково-практична конференція «Реалії сьогодення екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в Україні. Дерматовенерологічна допомога в умовах надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу».

Під час вступного слова при відкритті науково-практичної конференції на секції «Організація функціонування системи екстреної медичної допомоги» в конференц-залі Черкаської обласної ради начальник управління охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації Лобас Михайло Віталійович додатково наголосив, що стала робота служби екстреної медичної допомоги є пріоритетом галузі охорони здоров’я області, а також побажав всім учасникам змагань та науково-практичної конференції натхнення, нових звершень та перемог.