Спалах кору триває

       За оперативними даними ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», з початку 2019 року в Черкаській області на кір захворіло 663 особи, з них дітей у віці 0-17 років – 246. В епідпроцесі задіяно всі адмінтериторії області. По Україні з початку року на кір захворіло 52034 людини: 24534 – дорослих і 27500 – дітей. Від ускладнень померло 17 людей. Загалом, з початку спалаху (літо 2017 року) в Україні на кір захворіло більше 100 тисяч людей, 38 з яких померли.

       Кір – вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, контагіозне, сприймання захворювання – 100 %. Для захисту від хвороби всі діти мають отримати по 2 щеплення, відповідно до віку. З 2017 року в області триває посилена імунізація проти кору дітей, які своєчасно не отримали вакцинацію. На сьогодні, таких дітей понад 5 тисяч.

       Наявність щеплень за Календарем – обов’язкова вимога для відвідування дитячих садочків і шкіл. 17.04.2019 Верховний Суд України постановив, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячого закладу не дозволяється. Виключенням є наявні медичні протипокази при благополучній епідемічній ситуації і рішення в такому випадку приймається консиліумом лікарів. Тобто загальний інтерес суспільства в забезпеченні здоров’я має перевагу над індивідуальним інтересом окремих громадян.

       Епідситуація з кору в державі та області неблагополучна, зберігається тенденція до розповсюдження та зростання захворюваності. На сьогодні, всі лікувально-профілактичні заклади охорони здоров’я забезпечено якісною вакциною для профілактики кору, паротиту та краснухи. Спеціального лікування від кору не існує. Єдиний спосіб вберегтися від смертельного вірусу – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичних щеплень перебувають у зоні ризику. Не чекайте біди, вакцинуйтесь! Вакцина захистить вас і ваших дітей від небезпеки!

 

Прес-служба УОЗ ОДА