Про тиждень імунізації

З 23 по 30 квітня 2018 року стартує Всеукраїнський тиждень імунізаціі.  Він проводиться щорічно  в межах Всесвітнього та Європейського тижнів імунізації. Тільки спільними зусиллями можна захистити наших дітей від вакцинкерованих  хвороб. Заперечити значення вакцинації для здоров’я населення всього світу неможливо. За винятком безпечної питної води ніщо більше, навіть антибіотики, не здійснило такого впливу на зниження смертності та захворюваності (в. ч. інвалідізацію) і зріст чисельності населення. За оцінкою ВООЗ (2012 р.) щорічно в усьому світі імунізація рятує більше 1,5 мільона життів, і ще мільйони людей становляться  захищеними від тяжких захворювань і  пожиттєвої інвалідності. Завдяки вакцинації людство позбавилось смертельних хвороб. Імунізація отримала широке визнання як найдієвіший та високоефективний засіб в сфері охорони здоров’я. Разом з тим в світі нараховується більше 19 мільонів невакцинованих дітей, які ризикують захворіти потенційно смертельними захворюваннями. Кожна десята дитина жодного разу не була вакцинована, і скоріше за все ніколи не була під наглядом системи охорони здоров’я.

Всесвітній тиждень імунізації (Європейський, Український) проводиться, щоб привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від вакцинкерованих хвороб. Тема року «Наш спільний захист! Вакцина діє!» Це заклик до людей на всіх рівнях – від  спонсорів до пересічних громадян – зробити  все для більшого охоплення імунізацією населення. Мета компанії 2018 року довести необхідність посилення зусиль з імунізації, показати, що кожна людина в суспільстві  відіграє ключову роль.

Задачі кампанії 2018 року – звернути увагу на важливість вакцинації та проблеми в цій галузі – від фінансування до проведення щеплень. Зусилля кожного члена суспільства повинні бути спрямовані на досягнення прогресу в сфері забезпечення і використання вакцин.

В 2012 році Всесвітня асамблея охорони здоров’я прийняла глобальний план дій, згідно якого до 2020 року, завдяки імунізації, загального доступу до вакцин, в Європейському регіоні передбачалось елімінація  таких хвороб як  кір, краснуха, правець матерів і новонароджених, контроль за гепатитом В, підтримка  країнами Європейського регіону  статусу вільних від поліомієліту.

Щоб забезпечити виживання та здоров’я людей на всій планеті, країни повинні зкоординувати свої дії і докласти зусиль, щоб не залишити кожну людину без вакцин, які можуть врятувати їй життя.

На сьогодні вакцинація важлива як ніколи, тому що є наріжним каменем ефективної первинної медико-санітарної допомоги та загального охоплення послугами охорони здоров’я.  Крім того, імунізація – це  пріоритетний напрямок системи охорони здоров’я , який дає шанс кожному на здорове життя і добробут.

Залучайтеся до вакцинації! Захистіть себе і своїх дітей від небезпечних хвороб!

 

Завідувач відділу імунопрофілактики                                 І.С.Шуляренко