ПРЕС-АНОНС

Акція та прес-брифінг до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами

28 липня 2016 р., об 10.00 годині,  м. Черкаси, вул. Шевченко, площа Європейська (Дім торгівлі) відбудеться прес-брифінг для представників ЗМІ з нагоди щорічної всеукраїнської акції до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами. Інформаційно-просвітницька акція проводиться Альянсом громадського здоров’я та благодійним фондом «Інсайт» в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!».

На прес-брифінг запрошені керівники Департаменту охорони здоров’я в області, лікарі-інфекціоністи, експерти та представники неурядових організацій, люди, які отримали лікування та ті, хто ще чекає свого шансу на здорове життя, аби дати відповіді на найболючіші запитання:

  • Як і де в Україні хворі на гепатит С можуть отримати ЕФЕКТИВНЕ лікування препаратами прямої противірусної дії, які вже успішно використовуються у світі?
  • Чи ЕФЕКТИВНО витрачаються державні кошти та кошти обласного бюджету при закупівелі препаратів для лікування гепатиту С? Чому і досі закуповуються ліки для застарілих схемам лікування?
  • Скільки «щасливчиків» у цьому році виграли у «смертельний лототрон» та отримають лікування препаратами прямої противірусної дії за державний кошт?

Інформаційно-профілактична акція «Вимагаємо ефективного лікування!» проводиться у всіх областях України. Акція у місті Черкаси відбуватиметься на площі Європейській (Дім торгівлі) о 10.00 – 14.00

В рамках акції всі бажаючі зможуть безкоштовно:

  • пройти експрес-тестування на вірусний гепатит С та інші інфекції;
  • отримати фахову консультацію лікарів щодо профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів;
  • поспілкуватись з людьми, які на даний час завершили лікування чи ще чекають його.

Акредитація журналістів на місці за редакційними посвідченнями.

У світі понад 150 млн. людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 2 млн. хворих проживають в Україні. Більшість з них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період  проходить без симптомів. Одним з пріоритетних напрямків нашої діяльності МБФ «Альянс громадського здоров’я» є боротьба з поширенням епідемії вірусного гепатиту С в Україні та забезпечення діагностики та лікування ВГС для уразливих груп населення. У 2012 році Альянс- Україна ініціював всеукраїнську кампанію «Вимагаємо лікування», основною метою якої є розширення доступу до діагностики та лікування вірусного гепатиту С в Україні. З  2015 році центр кращих практик з питань ВІЛ/СНІДу, наркозалежності та гепатитів при Альянсі-Україна впроваджує глобальну кампанію «Об’єднатися та подолати гепатит С: знай, тестуй, лікуй».

Контактна особа: Герасименко Елеонора, м.т. 097 643 93 61

http://www.aph.org.ua/hepc/