Не захворіти на кір…

Епідемія кору триває. В Україні тільки з початку року захворіло 8,5 тисяч осіб, 5 – померли від ускладнень. В минулому році статистика зафіксувала 16 смертей. Кількість захворілих – понад 45 тисяч. Не оминула хвороба й Черкаську область. З початку 2019 року зареєстровано 88 випадків кору, 40 з яких – діти. Захворювання фіксувалися на 17 адміністративних територіях області.

Кір – небезпечна хвороба, яка передається повітряно-крапельним шляхом.   Інфікуватися можна при спілкуванні з хворою людиною, яка розповсюджує вірус при розмові, кашлі, чханні. Сприйнятливість до кору абсолютна. Особливістю  вірусу є надзвичайна агресивність. Кір викликає ускладнення у вигляді пневмонії (запалення легень), енцефаліту (запалення оболонок мозку), які найчастіше  стають причиною смерті. Специфічного лікування від кору не існує. Тільки вакцинація допоможе захиститися від небезпечної інфекції.

 Згідно Календаря профілактичних щеплень, в Україні  вакцинація проти кору є обов’язковою та проводиться у віці 12 місяців і 6 років. Щеплення сформують імунітет, який захистить дитину від хвороби. Якщо мама в свій час була щеплена проти кору, вона передає новонародженому малюкові свої антитіла, які будуть захищати його до 6-9 місячного віку. Тому, Календар щеплень передбачає проведення імунізації в певні вікові терміни. Проведення планових щеплень формує колективний імунітет за допомогою якого блокується циркуляція та життєдіяльність небезпечного збудника. Відмова від проведення щеплень, «антивакцинальні» настрої у батьків, відсутність вакцини в попередні роки призвели до того, що колективний імунітет у суспільстві був втрачений. Хвороба розповсюдилась по всій території країни.

 Якщо Ваша дитина нещеплена або має тільки одне щеплення – не зволікайте! Зверніться до лікаря-педіатра або сімейного лікаря, який проконсультує та організує проведення щеплень. Всі щеплення дітям у віці до 18 років проводяться безкоштовно комбінованою вакциною для профілактики кору, паротиту та краснухи. Всі лікувальні заклади області забезпечені достатньою кількістю вакцини. Вона безпечна та використовується в Україні понад десять років.    

Дорослі, які не мають щеплень проти кору, можуть прищепитися в лікувальних установах області, попередньо придбавши вакцину в аптеках за власні кошти.

 Безкоштовно щеплення дорослих будуть проведені особам з груп професійного ризику (медичним працівникам, працівникам освітніх закладів і немедичним працівникам закладів охорони здоров’я, представникам силових структур: МВС, Міноборони, СБУ, Національної поліції, Національної гвардії,  Прикордонної служби, служби охорони, студентам навчальних закладів) за епідемічними показаннями та серед контактних осіб залишками вакцин, що закуплені за рахунок державного бюджету попереднього періоду. Щеплення дорослих за епідпоказами  проводяться у віці до 30 років одноразово.

Шановні черкащани!        

Проведіть вакцинацію від кору! Захистіть себе та своїх дітей від небезпечної хвороби!

 

Прес-служба УОЗ ОДА.