Науково-практична конференція для лікарів

      На виконання плану 21 вересня 2017 року основних організаційних заходів УОЗ ЧОДА в обласній дитячій лікарні, під керівництвом головного позаштатного педіатра та неонатолога УОЗ Михно С.Л., відбулась науково-практична конференція для лікарів педіатрів, імунологів, інфекціоністів, сімейних лікарів, фельдшерів та сестер медичних, присвячена епідситуації захворювання на кір в Україні та Черкаській області.

         За словами головного позаштатного інфекціоніста управління охорони здоров’я ОДА, Штепи, в Україні впродовж 2017 року зросла захворюваність на кір у 135 раз порівняно з 2016 роком, переважно серед осіб віком до 18 років, що пов’язано з низьким рівнем охоплення профілактичними щепленнями. МОЗ України поставило завдання виконати план щеплення на 95%. Сьогодні,  виконання плану вакцинації складає 63%, а ревакцинації лише 27%. В Одеській області через спалах кору померло двоє людей. В Черкаській області зареєстрований 1 випадок захворюваності на кір в Маньківському районі.

Головний позаштатний  епідеміолог УОЗ Черкаської ОДА Джулай доповів про особливості епідеміології кору у Черкаській області  за 2007-2016 роки та наголосив, що ВООЗ поставило завдання ліквідувати кір і краснуху до 2020 року та знизити рівень захворюваності на інші керовані інфекції.

         Головний позаштатний дитячий імунолог УОЗ Назаренко зазначила, що на виконання завдання МОЗ України у Черкаській області створено оперативний штаб щодо реагування на епід. ситуацію з кору, використання залишків вакцини від кору для вакцинації у першу чергу дітей віком від 1-9 років та наголосила на необхідності посилити проведення санітарно-освітньої роботи серед населення щодо захворюваності на кір.

            Як зазначила у своїй доповіді завідувач відділення імунопрофілактики   КЗ «ЧОІАЦМС» ЧОР Шуляренко : -  «Черкаська область вже отримала 25 тис. доз вакцини КПК (кор, паротит, краснуха), тож наразі в наявності 66 тис. доз, що забезпечує  потребу у 58 тис. доз, вакцина буде розподілена між лікарняними закладами області.» Вона  наголосила  на належному використанні та зберіганні вакцин за наявності забезпечення усіх умов щодо холодового ланцюга.