Нарада з питань соціального захисту та порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей осіб з інвалідністю та учасників АТО

На базі Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради», 27 червня, відбулась спільна нарада з питань соціального захисту та порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей осіб з інвалідністю та учасників АТО.

          На захід були запрошені голови і лікарі МСЕК, голови та члени ЛКК ЛПЗ області, представники Департаменту соціального захисту населення ЧОДА, міського центру зайнятості, громадські організації інвалідів та учасників АТО. 

         Зі вступним словом виступила Кошова Л.М. , заступник начальника Управління ОЗ ОДА, начальник відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню, матерям та дітям. Вона зазначила, що на сьогодні в України є завдання об’єднати в єдину систему зусилля держави та суспільства для захисту та забезпечення прав людей з інвалідністю в економічному, соціальному, правовому та культурному житті відповідно до положень Конвенції ООН про права інвалідів. В світлі реформування галузі охорони здоров’я, економії бюджетних коштів та враховуючі ситуацію в країні, коли з’явилась нова категорія громадян – учасники та постаждалі внаслідок АТО, налагодження роботи з реабілітації в області набуває  особливої  важливості та уваги. 

       Головний позаштатний спеціаліст з медико-соціальної реабілітації УОЗ ОДА  заступник головного лікаря – Макаренко С.В. доповіла про організацію в області роботи з реабілітації інвалідів, стан виконання  Індивідуальних програм реабілітації, сучасні зміни в законодавстві щодо соціального захисту осіб з інвалідністю та учасників АТО. Законотворчі акти з питань реабілітації  не виконуються  в практичному аспекті. На сьогодні існує прірва між переліком зазначених реабілітаційних заходів в індивідуальній програмі інваліда ( ІПР) та їх виконанням в закладах охорони здоров’я. Не відпрацьована процедура практичної реалізації ІПР (ендопротезування, кардіохірургічні втручання і т.д.). Кожен етап від початку захворювання до встановлення групи інвалідності та подальшого реабілітаційного процесу розпорошений  по закладах охорони здоров’я, іноді навіть не в межах однієї області та не налагоджений на гідному рівні взаємозв’язок між ними. Є потреба у створенні чіткого протоколу виконання всіх етапів реалізації заходів, зазначених в ІПР із кожної нозології. В Черкаській області відсутні спеціалізовані реабілітаційні установи, в яких би надавалися послуги згідно ІПР, на реалізацію заходів якої і виділяються бюджетні кошти.    

          Начальник відділу реабілітації та обслуговування інвалідів, учасників АТО та ветеранів Департаменту соціального захисту ЧОДА  Коваленко Т.В. доповіла щодо практичного впровадження в роботі регіональних управлінь праці та соціального захисту населення області. Наказ від 11.04.2017 № 602 «Про затвердження Порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції», шляхи співпраці з зацікавленими сторонами реабілітаційного процесу.

          З актуальними питаннями щодо працевлаштування осіб з обмеженими можливостями та учасників АТО виступила директор Черкаського міського Центру зайнятості Щербак О. М.                                          

       Про основні недоліки в роботі ЛПЗ області під час оформлення Плану реабілітаційних заходів для визначення реабілітаційних умов особам з інвалідністю. Впровадження в роботу наказу від 11.04.2017 № 602 «Про затвердження Порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції» довела до відома лікар з медико-соціальної реабілітації міжрайонної МСЕК № 2 Кушнірик Н.С.

            Голова обласної МСЕК № 1 Масенко Н.В. доповіла щодо впровадження у роботу наказу від 11.04.2017 № 602 «Про затвердження Порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції» щодо призначення інвалідам візків з електроприводом, скутерів.

           Міський  позаштатний  експерт, заступник директора з ЕТН КНП «Перший Черкаський міський центр ПМСД»  Дроніна Н.Б визначила основні напрямки реалізації наказу від 11.04.2017 №602 «Про затвердження Порядку призначення технічних засобів реабілітації відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції» в роботі ЛКК, шляхи співпраці між ЛКК ЛПЗ області та регіональних управлінь праці та соціального захисту населення області.  

            Підсумком роботи спільної наради стало обговорення актуальних питань з представниками громадських організацій інвалідів області, які наголосили про необхідність участі представників Управлінь соціального захисту в засіданнях ЛКК ЛПЗ області на етапі складання плану реабілітаційних заходів для уникнення соціальної напруги та більш ефективної співпраці всіх зацікавлених сторін реабілітаційного процесу.