Нарада МОЗ з питань стану проведення заходів щодо посиленої вакцинації населення проти кору

Проведено селекторну нараду 8 листопада 2017 року Міністерства охорони здоров'я України з питань стану проведення заходів щодо посиленої вакцинації населення проти кору, передбачених вимогами наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11.09.2017 № 1082 "Про проведення заходів щодо імунізації населення проти кору в Україні". 
Під час наради було зазначено, що за 8 тижнів проведених заходів посиленої імунізації в Україні охоплено щепленнями проти кору 271456 дітей, що складає 35,8 % від підлягаючих. 
Від початку заходів найбільшого відсотку охоплення щеплення по Україні досягли Луганська, Херсонська, Сумська, Полтавська області та м. Київ. Найменший відсоток охоплення щепленням у Волинській, Івано-Франківській, Рівненській, Закарпатській та Миколаївській областях. 
У Черкаській області за період посиленої імунізації щеплено 7227 дітей, що становить 39, 6% від підлягаючих щепленню. Найвищого відсотку було досягнуто у КЗ "Черкаський обласний спеціалізований будинок дитини" Черкаської обласної ради. На високому рівні організації вакцинації у Катеринопільському, Христинівському, Кам'янському, Драбівському, Лисянському, Маньківському, Шполянському, Золотоніському районах та Громаді с. Білозір'я. 
Основним проблемним питанням під час вакцинації є те, що батьки дітей, які підлягають вакцинації відмовляються від неї, або просто утримуються, чим наражають свою дитину на небезпеку. 
За 9 тижнів згідно із звітами проведення посиленої імунізації проти кору зареєстровано 3291особу, що відмовилися від проведення щеплень проти кору. Медичні проти покази (довготривалі та постійні)зареєстровані у 406 дітей. 
Слід зазначити, що краще отримати імунітет від вакцинації, ніж від перенесеної складної хвороби. Просимо батьків з відповідальністю віднестися до цієї проблеми. Якщо Ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичної установи та отримайте щеплення якомога швидше. 
Кір є однією з головних причин дитячої смертності у світі. Він загрожує і дітям, і дорослим, не захищеним щепленням. Низький рівень охоплення вакцинацією є причиною спалаху кору. 
Не очікуйте біди. Щеплюйтесь вчасно!