«Ми вирішуємо системні проблеми», – очільник області на відкритті осучасненого відділення діалізу

Якісні медичні послуги стали доступнішими для хворих на ниркову недостатність Звенигородщини. У центральній районній лікарні осучаснили філію відділення нефрології та діалізу Черкаської обласної лікарні.

Тут встановили 10 сучасних апаратів «Фрезеніус 5008», систему очищення води та подбали про всі стандарти якості. Натепер у відділенні амбулаторно лікують 29 пацієнтів. Вони не лише зі Звенигородського району, а й із сусідніх. Загалом відділення працює у дві зміни та розраховане на 40 пацієнтів. Нинішнє осучаснення стало можливими завдяки державно-приватному партнерству. ДП «Діасервіс Плюс» інвестувало сюди близько 9 млн грн.

– Ми вирішуємо системні проблеми, а не локальні, – наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Якщо брати діагностування хвороб, то минулого року ми оновили флюоропарк області, цьогоріч створюємо скринінгові центри «Здоров’я жінки». Ці проекти реалізуємо завдяки співфінансуванню з Державного фонду регіонального розвитку України. Одним із наших головних пріоритетів у медичній галузі є наближення якісних послуг до людей. І задля цього залучаємо всі можливі ресурси: бюджетів різних рівнів, інвесторські. Осучаснення цього відділення є ще одним кроком до реалізації цього пріоритету. Тепер максимально близько до дому пацієнти отримуватимуть справді якісну та життєво необхідну допомогу.

На сьогодні майже 200 пацієнтів отримують лікування методом гемодіалізу на базі відділення нефрології та діалізу Черкаської обласної лікарні та його філій. Окрім Звенигородки, такі вже працюють в Умані та Золотоноші.

Автор