КЗ «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Руська Поляна» ЧОР

      Комунальний заклад «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Руська Поляна» Черкаської обласної ради розрахований на 160 ліжок для лікування туберкульозу всіх форм та локалізацій, групи ризику захворювання туберкульозом у дітей від 3-х до 18 років.

       Заснована установа в 1957 році рішенням Черкаської обласної ради народних депутатів.

       На сьогодні це сучасний лікувально-профілактичний заклад третинного рівня медичної допомоги і являє собою дитяче оздоровче містечко з 18 корпусів, розташованих на 9 га заповідної зони соснового лісу.

       На території санаторію знаходяться три спальних корпуси, лікувальне відділення, їдальня, школа, клуб, господарчі споруди, дитячі майданчики.

       Кімнати розраховані на двох, трьох та чотирьох осіб, частина з них оснащені кондиціонерами та душовими кабінами. Меблювання кімнат сучасне, нові ліжка з ортопедичними матрацами виробництва Франції.

       Харчування 6-ти разове.

       В навчальний період за програмою загальноосвітньої середньої школи працює навчальний заклад І-ІІ ступенів.

       Діти мають цікаве та змістовне дозвілля, що забезпечується педагогами з високою кваліфікацією та досвідом роботи.

       До послуг пацієнтів в санаторії працюють стоматологічний, рентгенологічний кабінети, ЛФК та масажу, фітотерапії, лазеротерапії, електролікування, водогрязелікування, галокамера (соляна печера), кабінет інгаляцій з широким використанням трав’яних зборів, бронхолітиків та інших засобів для лікування бронхолегеневої патології. Лабораторією проводяться клінічні та біохімічні обстеження.

       Усі лікарі санаторію атестовані на вищу та першу категорію, проходили навчання та стажування в провідних клініках України та володіють сучасними методиками лікування.

       За 2012-2017 роки було проведено ряд заходів і впроваджень. Головні з них:

       1. Проведення сучасного ремонту корпусу № 3 (за рахунок міжнародного гранту), облаштованого ізольованими палатами (з кімнатами-шлюзами, зі зручностями та кондиціюванням повітря) для лікування хворих дітей з особливими потребами.

       2. Придбання (за рахунок міжнародного гранту) та введення в дію біохімічного аналізатора «BioChem SA» з метою постійного контролю за безпечністю проведення антибактеріальної терапії та попередження ускладнень при її проведенні.

       3. Придбання санітарного автомобіля «Renault Logan MCV» (за рахунок міжнародного гранту) розширило можливість консультацій хворих дітей провідними обласними фахівцями та спеціалістами інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського, участь санаторію в науково-практичних заходах та міжнародних програмах.

       4. Повне переоснащення (за рахунок міжнародного гранту) відділень новими ліжками і укомплектування учнівськими партами школи санаторію виробництва Франції значно покращило умови лікування, відпочинку та навчання хворих дітей.

       5. Проведено капітальний ремонт системи водозабезпечення санаторію з заміною водонапірної башти (за рахунок коштів фонду попередження надзвичайних ситуацій).

       6. Введення в експлуатацію локальних очисних споруд та станції біологічної очистки каналізаційних стоків вирішило питання екологічної безпеки установи (за рахунок коштів природоохоронного фонду).

       7. Реалізація програми по енергозбереженню: проведено заміну вікон на металопластикові в корпусах санаторію (1029,1 м2); встановлено металопластикові двері в школі (16 м2).

       8. Проведено поточний ремонтів лікувальних кабінетів, палат, сан.вузлів.

       9. Проведено оснащення котельні твердопаливними котлами СЕТ-250 та СЕТ-500 (альтернативний вид палива).

       10. Здійснено капітальний ремонт даху спального корпусу № 1.

       11. Здійснено капітальний ремонт даху школи.

       12. Здійснено гідрохімічне очищення системи опалення спального корпусу № 1 та школи.

       13. Для забезпечення змістовного дозвілля дітей введено в експлуатацію два майданчика: дитячий для дошкільного та молодшого шкільного віку та спортивний для дітей середнього та старшого шкільного віку.

       Санаторій акредитовано на першу категорію.

       Заклад має Ліцензію МОЗ України на медичну практику, ліцензовано рентгенологічний кабінет та атестовано клініко-біохімічну лабораторію.

Керівник Закладу

ЛАЩЕНКО Леонід Іванович народився 3 січня 1954 року в селищі Роздори, Дніпропетровської області, в родині службовця. В 1971 році закінчив Роздорську середню школу і вступив до Дніпропетровського медичного інституту. В 1977 році закінчив педіатричний факультет Дніпропетровського медичного інституту, за спеціальністю педіатрія. З 1977 по 1978 роки – лікар-інтерн Черкаської міської дитячої лікарні, з 1978 по 1982 роки – лікар-педіатр Вергунівської дільничної лікарні, з 1982 по 1988 роки – лікар-фтизіатр дитячого відділення Черкаського облтубдиспансеру, з 1988 року по цей час – головний лікар комунального закладу «Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Руська Поляна» Черкаської обласної ради. Має вищу атестаційну категорію з організації і управління охороною здоров`я та по дитячій фтизіатрії.