КУ «Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи»

 

Керівник Закладу

Федоренко Максим Андрійович

Довідка про КУ "Черкасье обласне бюро судово-медичної експертизи"

Установу було відкрито 1 лютого 1954 року згідно рішення виконавчого комітету Черкаської обласної Ради депутатів трудящих одною з перших медичних установ Черкаської області. Установа була розташована в одному кабінеті на другому поверсі міської поліклініки по теперішній вулиці Хрещатик і працювали в ній 2 експерти, лаборант, медсестра, секретар і санітарка. В 1957 році установі виділили 3 кімнати в побудованому приміщенні станції переливання крові. На початку 70-х років після закриття протитуберкульозного санаторію «Промінь» установі віддали декілька окремих будинків, де вона розташована по теперішній час. Перший відділ судово-медичної експертизи трупів був розташований в сарайчику 12 м..кв. на території міської лікарні (територія теперішньої міської лікарні), потім в приміщені на цвинтарі по вул. Пушкіна, а після побудови моргу Першої міської лікарні працювали в ньому. В кінці 90-х років цей морг був переданий у власність комунальної установи «Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи».

Першим начальником бюро був Астахов Йосип Львович. На початку 1955 року начальником бюро став Туровець Микола Петрович, який працював на цій посаді більше 30-ти років, наприкінці 80-х років його змінив Іволгін Олександр Васильович. З 30 вересня 1992 року по 25 липня 2013 року начальником бюро працював Шилов Юрій Степанович. А з 26.07.2013 року на посаді начальника комунальної установи працює Федоренко Максим Андрійович.

Основні напрямки діяльності

В комунальній установі «Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи» судово-медичними експертами вивчаються та вирішуються питання медико-біологічного характеру, які виникають у правоохоронних органів в процесі розслідування та судового розгляду кримінальних та цивільних справ. Також судово-медична експертиза надає дійсну допомогу органам охорони здоров'я в покращенні якості лікувально-профілактичної допомоги населенню. Судова медицина та судово-медична експертиза тісно пов’язані з рядом медичних та немедичних наук: медичні-з патологічною анатомією, патологічною фізіологією, хірургією, нейрохірургією, травматологією, акушерством, гінекологією та ін.; а з немедичних – криміналістика, судова хімія, кримінальне та цивільне право, кримінальний та цивільний процес. Судові медики запозичують у цих та деяких інших наук найновіші теоретичні положення та досягнення практики, які можуть бути використані для удосконалення судово-медичної експертизи.

Основним завданням комунальної установи «Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи» проведення судово-медичних експертиз (досліджень) у відділах та відділеннях комунальної установи для подальшого встановлення причин смерті та визначення тяжкості тілесних ушкоджень.

Нововведення

Співпрацюючи з Дніпропетровським обласним бюро судово-медичної експертизи у відділенні судово-медичної імунології проводять генетичну експертизу на встановлення батьківства.