Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня

     Корсунь-Шевченківська районна лікарня була базовою для Київського медичного інституту імені О.О. Богомольця. У ЦРЛ регулярно проводилися  науково-практичні конференції, в яких брали  участь всі лікарі району. Ці конференції збагачували досвід медиків.

     Постійно впроваджувались у практику нові методи лікування. Тільки у 1983 р. їх було застосовано 76. Особливо активно в цьому напрямку працювали колективи педіатричного, інфекційного та ін. відділень Корсунь-Шевченківської ЦРЛ.  Значний крок вперед зробила служба анестезіології та реанімації.

     У 80-х рр. зміцнилася матеріально-технічна база закладів лікування, покращилися умови праці лікарів. Особливо це видно на прикладі ЦРЛ, де було виконано значний обсяг робіт. Тут обладнали систему зв’язку між кабінетами, створили диктофонний центр, централізовану стерилізаційну, у стаціонарі відкрили кабінет-інгаляторій, розпочали голкотерапію.

     Терапевтичний корпус став до ладу наприкінці 1987 р. За 80-ті рр. у  районній лікарні підвищився рівень амбулаторно-поліклінічного обслуговування. У практику увійшла консультативна допомога: у ЦРЛ майже щомісяця проводили прийом фахівці з обласної лікарні. Значна увага приділялась профілактиці інфекційних захворювань. Так, у ЦРЛ та всіх дільничних лікарнях впроваджували сухожаровий метод стерилізації шприців та ін. медичних інструментів з метою запобігання зараженню СНІДом та гепатитом. Почалося застосування шприців одноразового використання. Впродовж 1988 р. було організовано роботу пересувного флюорографа.

     На початку 1991 р. було відкрито денний стаціонар на 20 ліжок (на базі стаціонарних відділень ЦРЛ). Було встановлено апарат для ультразвукової діагностики, закуплено апарати для визначення кількості глюкози в крові, у кабінет функціональної діагностики було придбано шестиканальний апарат для знімання кардіограм.

     У 1999 р. у ЦРЛ відкрили реанімаційне відділення.

     У 2007 році в ЦРЛ було придбано лапароскопічну стойку, завдяки якій проводяться хірургічні втручання: лапароскопія органів черевної порожнини та жіночих статевих органів, артроскопія, гістероскопія. В пологовому відділенні впроваджено новітні сучасні технології: існує індивідуальний пологовий зал, оснащений шведською стінкою, м’ячами; функціонує 3 палати сумісного перебування матері та дитини.

     У 2009 році було придбано флюорографічне обладнання, киснева станція, центрифуга для КДЛ ЦРЛ, кардіотопограф для пологового відділення. Був проведений капітальний ремонт терапевтичного відділення.

     На  сьогодні, в Корсунь-Шевченківській  ЦРЛ  функціонує 240  ліжок, в т.ч.:
 

 • терапевтичне відділення  - 45  ліжок,  в  т.ч. 5  ЛОР  ліжок;
 • терапевтичне  відділення №1   на базі  ЛА   ЗПСМ  смт. Стеблів - 10  ліжок;
 • терапевтичне відділення  №2  на  базі  ЛА  ЗПСМ  с. Селище - 10  ліжок;
 • інфекційне відділення - 20  ліжок;
 • хірургічне відділення - 30 ліжок;
 • травматологічне відділення - 30 ліжок, в т.ч. 5  урологічних  ліжок;
 • неврологічне відділення  - 30  ліжок;
 • акушерсько-гінекологічне відділення – 30 ліжок,  в т.ч. пологові 15   ліжок;
 • педіатричне відділення - 30  ліжок;
 • відділення  анестезіології та інтенсивної терапії - 6 ліжок.

     В  Корсунь-Шевченківській  ЦРЛ працює 59  лікарів  та 134  середніх медичних працівника.  В  поліклініці  ЦРЛ ведуть  прийом   лікар-невропатолог,  окуліст, уролог,  ЛОР,  психіатр, нарколог,  дерматовенеролог,  хірург, травматолог,  акушер-гінеколог, ендокринолог, онколог,  інфекціоніст, стоматологи, дитячий  і дорослий  фтизіатр. Працює   кабінет  функціональної діагностики, жіноча консультація, лабораторія, рентгенкабінети, кабінет УЗД, кабінет ФГ  діагностики, ендоскопічний  кабінет, кабінет ЛФК, кабінет «Довіра» на  базі  кабінету  КІЗ.

     Поліпшення   якості   медичної    допомоги    в  районі   залишається  однією  з  актуальних  проблем    сьогодення.   Найважливішими   для    будь-якої  системи   охорони  здоров’я   є проблеми   управління   і  оцінки якості   та  безпеки медичної    допомоги  населенню. Актуальність    питань    забезпечення    якості    особливо  зростає  в  період   реформування   всіх  галузей  економіки    країни,  в т.ч. галузі   охорони   здоров’я  на  фоні   значного   зменшення   фінансування   та   погіршення  матеріального  стану  населення     країни.

                          Пріоритетні  цілі  розвитку   галузі  охорони   здоров’я  району на 2016 р.:

 • продовження  реформування  закладів   охорони  здоров’я;
 • впровадження  інформаційних технологій   в роботі лікарів ЦРЛ;
 • забезпечення  лікарськими  кадрами  та середніми медичними працівниками  центральної  районної лікарні;
 • поліпшення матеріально-технічної  бази;
 • забезпечення  транспортом,  медичним обладнанням: ендоскопічною, рентгенологічною   технікою,  лабораторним    обладнанням;
 • забезпечення  доступності   та  необхідних  обсягів   спеціалізованої  медичної  допомоги, організація    виконання   прийнятих  медичних   програм,  спрямованих   на  профілактику  та  лікування   хвороб  з  використанням    сучасних   медичних   технологій.

 

Керівник Закладу

Завертайло Віктор Костянтинович – головний лікар

     Народився 27 червня 1958 року в м. Корсунь-Шевченківський.

     В 1975 році закінчив середню школу № 1  м. Корсунь-Шевченківський.  

     З 1975 по 1978 рік навчався в Київському медичному училищі №2 на факультеті фельдшерської справи, який закінчив з відзнакою.

     Після навчання вступив на лікувальний факультет Київського медичного інституту ім. О.О. Богомольця,  який   закінчив   у  1984 році за спеціальністю «Лікувальна справа».

     Після  закінчення інституту був направлений лікарем-хірургом в   Корсунь-Шевченківську ЦРЛ.

     Після проходження спеціалізації (з січня 1986 року по 1995 рік) працював лікарем-травматологом травматологічного відділення  ЦРЛ .

     З серпня 1995 року по грудень 2000 року працював завідувачем травматологічного відділення  ЦРЛ, а з грудня 2000 року – призначений на посаду головного лікаря Корсунь-Шевченківської ЦРЛ, яку обіймає дотепер.

     Має вищу категорію з організації та управління ОЗ та вищу категорію лікаря-травматолога. За період роботи в ЦРЛ зарекомендував себе висококваліфікованим спеціалістом, умілим організатором у наданні лікувально-профілактичної допомоги. Досконало володіє методами обстеження, широким діапазоном оперативних втручань, в роботі використовує сучасні медикаментозні засоби, фізіотерапію, лабораторні та інструментальні методи лікування хворих. Він особисто веде хворих з найбільш складною патологією. Високий професіоналізм та моральні якості є причиною того,  що головний лікар Корсунь-Шевченківської ЦРЛ користується заслуженим авторитетом і пошаною серед колег та медичних працівників лікарні, населення свого  та  сусідніх районів.