КНП «Третій Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги"

       1 жовтня 1976 року  на підставі листа Міністерства охорони здоров’я  від 30.09.76р. за №182-16/ 2321 за підписом голови Черкаського міськвиконкому В.Г. Сокоренко було прийнято спільне з міськрадою рішення  №749/19-9 "Про відкриття міської поліклініки №3".

       Цього ж дня наказом Черкаського міського відділу охорони здоров’я № 146-к було призначено першого головного лікаря поліклініки Рудковського Анатолія Івановича, який з 7 жовтня  приступив до роботи.

       З 10 листопада розпочалося  формування штату поліклініки. 15 листопада було прийнято на роботу перших лікарів – завідуючу терапевтичним відділенням Охват Ларису Іванівну та завідуючу фізіотерапевтичним  відділенням Ткаченко Лідію Іванівну. З цього ж часу фактично почала працювати у поліклініці досвідчений лікар, голова ЛКК  Загороднюк Інна Павлівна, яка і готувала разом з головним лікарем  усю медичну документацію  до відкриття  нової  поліклініки.  і  яка працювала у закладі до 2014 року.

       22 листопада приступила до роботи перша старша медична сестра поліклініки, а згодом головна медсестра лікарні, Мішкура Людмила Олександрівна, що мала вже  достатній досвід організатора сестринської служби і яка пропрацювала головною медсестрою лікарні  понад 27 років.

       З 1 січня 1977 року було зараховано основний штат поліклініки. З 1 квітня  призначено заступника головного лікаря  з поліклінічної роботи Ефьоркіну Тамару Гаврилівну.

       На кінець лютого 1977 року поліклініка була готова до прийому пацієнтів. В останню суботу місяця   відбулося офіційне відкриття нової поліклініки,  заклад відвідали усі члени бюро обкому КПРС на чолі з Лутаком Іваном Кіндратовичем, перші особи міста,керівники великих підприємств.

       1 березня 1977 року поліклініка прийняла перших пацієнтів.

       За висловом  обласної  газети "Черкаська правда"  від 26 лютого 1977 року,  нова поліклініка – це сучасний поліклінічний заклад, "рівного якому ще не мав обласний центр". Поліклініка  обслуговує 65 тисяч населення, приймає за день 1200 пацієнтів,  має три терапевтичні відділення, хірургічне, неврологічне, очне, отоларингологічне, фізіотерапевтичне, рентгенологічне, клінічну та біохімічну лабораторію, до послуг пацієнтів 51 сучасно обладнаний кабінет, меблі та інтер’єр на рівні сучасних естетичних вимог.

       Відкриття нової поліклініки наблизило медичну допомогу до населення околиць  міста,  сприяло покращенню умов праці на підприємствах та зміцненню загального стану здоров’я черкащан, активізувало санітарно-освітню і профілактичну роботу серед працівників хімічної промисловості  та населення  мікрорайону  взагалі.

       У новій поліклініці  вперше у місті було організовано декілька нових відділень і  впроваджено чимало методик лікування та профілактики.

       У травні 1977 року створено спеціальну службу для надання медичної допомоги інвалідам Великої Вітчизняної війни.

       У вересні 1977 року відкрито відділення профоглядів ( міський профцентр).

       У цьому ж році кабінет інфекційних захворювань вперше у місті  запровадив щеплення медпрацівників проти правця та туберкульозу, з 1 січня 1979 року у поліклініці запрацював обласний кабінет щеплень.

       27 вересня 1977 року було видано розпорядження Черкаського облвиконкому №614-р про відкриття  з 10 листопада Черкаської міської лікарні №3, до складу якої  увійшла й вже діюча поліклініка, але незабаром, іншим розпорядженням, дата відкриття стаціонару була  перенесена  на більш пізніший термін.

       16 листопада 1977 року наказом міськздороввідділу №164-к  від 16.11.77р.  було призначено головного лікаря  лікарні -  Рудковського Анатолія Івановича.

       У квітні 1984 року заступником головного лікаря з поліклінічної роботи призначено лікаря-хірурга Костенко Олексія Олексійовича, який очолював поліклініку більше 20 років – до жовтня 2006 року (дня  передчасної смерті). Олексій Олексійович – Відмінник охорони здоров’я,  досвідчений організатор, лікар-хірург вищої категорії, раціоналізатор, спортсмен, учасник хорового колективу, депутат Соснівської райради. Він  почав працювати у поліклініці лікарем-хірургом з 21 квітня 1977року, з 1 серпня 1981 року перейшов до 1 хірургічного відділення стаціонару, після призначення заступником головного лікаря з поліклінічної роботи, продовжував працювати у цьому відділенні за сумісництвом  до останнього  дня.

       За цей час поліклініка сформувалась як один з кращих у місті амбулаторно-поліклінічних закладів. Відкривались нові відділення та кабінети, впроваджувались найсучасніші методи діагностики, лікування та профілактики, формувались певні традиції колективу. Олексій Олексійович велику увагу приділяв формуванню згуртованого колективу однодумців, створенню сприятливих, комфортних умов праці і відпочинку співробітників, переймався особистими проблемами працівників. Він був висококваліфікованим лікарем, досвідченим організатором, гарним керівником і душею колективу.

       У грудні 2006 року поліклініку очолив молодий, енергійний, але  досвідчений організатор охорони здоров'я вищої категорії, лікар-терапевт Шевченко Анатолій Миколайович. Анатолій Миколайович працює у поліклініці з грудня 1997 року заступником головного лікаря з медико-санітарної експертизи. Він грамотний, висококваліфікований фахівець,  вмілий досвідчений керівник, багато уваги приділяє належній організації медичного обслуговування пацієнтів, створенню належних умов праці і сприятливого мікроклімату у колективі.

       У своє четверте десятиріччя лікарня вступила  у новому статусі – з 1 січня 2008 року вона мала нову офіційну назву - Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги до складу якої входила поліклініка.

       З 01.01.2013 року поліклініка виділена  зі складу Третьої  Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги  рішенням Черкаської міської ради від 06.09.212 року за № 3-1137 і створено Комунальне некомерційне підприємство "Третя Черкаська міська поліклініка" ЧМР. Директором КНП призначено Шевченко Анатолія Миколайовича.

       КНП "Третя Черкаська міська поліклініка" ЧМР обслуговує 67 000 населення. По своїй проектній потужності поліклініка  розрахована на 720 відвідувань в зміну.

Керівник Закладу

       Шевченко Анатолій Миколайович - директор КНП «Третій Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

       Вища кваліфікаційна категорія з організації і управління охороною здоров’я.

       Шевченко Анатолій Миколайович закінчив у 1984 році Київський медичний інститут. Інтернатуру з терапії пройшов у Першій міській лікарні м. Черкаси, у 1985 – 1986 роках працював терапевтом у Черкаській районній лікарні. За цей час виявив неабиякі організаторські здібності, і у 1986 році був призначений на посаду головного лікаря санаторію «Нива», який очолював до 1992 року.

       В 1992-1996 роках працював заступником головного лікаря по медичній частині Черкаської міської поліклініки    № 5, у 1996 – 1997 роках – терапевтом-реабілітологом Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи.

       З 10 грудня 1997 року до грудня 2006 року працював заступником головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Черкаської міської лікарні № 3.

       З грудня 2006 року до грудня 2012 р. – заступник головного лікаря по поліклініці Третій Черкаський міський центр первинної медико санітарної допомоги (з 2008 року перейменована – Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги; з 2017 року перейменована – Комунальне некомерційне підприємство „Третій Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги”).

       З 6 грудня 2012 року до теперішнього часу – директор КНП „Третій Черкаський міський центр первинної медико-санітарної допомоги”.