Кір на порозі Черкас

Спалах кору в Україні триває. Тяжка недуга продовжує «косити» дорослих і дітей. За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України       з початку року на кір захворіли понад дев’ять тисяч осіб, з них 3270 дорослих        і 5821 дитина. За період спалаху в Україні померло 7 осіб – 2 дорослих і 5 дітей.

Найбільше хворих в Івано-Франківській (1807 осіб), Закарпатській (1607), Чернівецькій (855) та Львівській (870) областях.

Найменша кількість випадків спостерігається в Луганській, Сумській, Харківській, Чернігівській  та Херсонській областях. Тільки за останній тиждень  зареєстровані спалахи в організованих колективах дорослих і дітей - у Києві          і Київській області, у містах Запоріжжі і Дніпро. Лікарі-інфекціоністи попереджають, що в ряді випадків кір став ще більш агресивним - захворювання протікають важко, з ускладненнями і госпіталізацією. 

Не оминула хвороба і Черкаську область. З початку року зареєстровано      51 випадок захворювань на кір - всі підтверджені лабораторно, з них -                 29 дорослих і 22 дітей. У першу декаду квітня кір  був зареєстрований                     і в Черкасах - захворіло 13 осіб, з них одна дитина.

Кір - висококонтагіозне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Сприйнятливість до кору практично 100%. Захиститися      від кору можна тільки вакцинацією. Для попередження захворюваності і спалахів в Україні і області задіяні додаткові заходи з посиленої імунізації. З вересня     2017 року триває напружена робота, завдяки якій щеплено 29564 дитини.          Для щеплень використовується комбінована вакцина для профілактики кору, паротиту і краснухи «Пріорикс», виробництва ГлаксоСмітКляйнБіолоджикалз С.А., Бельгія.

На сьогодні вакциною забезпечені всі центри первинної медико-санітарної допомоги області. Щеплення дітей безкоштовне.

Шановні батьки! Не зволікайте! Не дайте смертельному вірусу шансів!

Щепіться самі, щепіть своїх дітей! Будьмо здорові!

 

Завідувач відділу імунопрофілактики                                   І. С. Шуляренко