І знову кір…

Ще дві дитини померли від кору в Одесі. Діти були не щепленими.

За інформацією Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України з початку 2018 року за 8 тижнів зареєстровано 5839 хворих   на кір, з них – 1981 дорослих, 3858 – дитини. Госпіталізовано 3945 осіб. Померло 7 осіб (5 дітей і 2 дорослих). Моторошна статистика…

Найбільша кількість захворілих на кір в Івано-Франківській, Одеській, Закарпатській, Чернівецькій областях. Не обійшла хвороба і нашу область: за 8 тижнів 2018 року захворіло 17 осіб. Усі нещеплені. Перебіг хвороби у дітей і дорослих був тяжкий: з гіпертермією, інтоксикацією і тривалим перебуванням в інфекційних стаціонарах.

На сьогодні лікування від кору не існує. Єдиний захист – імунізація.

В Україні і нашому регіоні для попередження спалаху кору з вересня 2017 року проводяться заходи по посиленій імунізації. Завдяки наполегливій та інтенсивній праці медпрацівників за 24 тижні роботи провакциновано 27005 осіб. Щотижнево від кору щепилося від 150 до 2500 дітей. На сьогодні щеплювальні кабінети  лікувально-профілактичних закладів забезпечені вакциною для профілактики кору, паротиту і краснухи (КПК). Чергове її надходження очікується у березні цього року.

Вакцинація триває!

Шановні батьки!

Не наражайте дітей на смертельну небезпеку! Захистіть себе і своїх дітей щепленнями! Вакцинуйтесь! Не дайте смертельному вірусу розповсюдитись в області і в Україні.

 

 

Завідувач відділу імунопрофілактики                                       І. С. Шуляренко