Ефективне лікування без помилок

 Іноді ми приймаємо пігулки, але лікування не приносить очікуваного результату. Досить часто це відбувається через помилки, які ми здійснюємо при прийомі ліків. Виявили основні чинники, що знижують ефективність медикаментів, а разом з цим і основні помилки, які робить більшість людей при лікуванні.

1.Приймаєш ліки? Обережніше з напоями!

Більшість напоїв не взаємодіють належним чином із пігулками. Іноді ми робимо помилку, запиваючи медикаменти напоями, перебувають у нас під рукою, оскільки деякі з них здатні значно знизити ефективність медичних препаратів. Так, через каву і колу ліки занадто швидко розщеплюються, а чай здатний сповільнювати засвоєння компонентів медичних препаратів. Також не варто запивати ліки молоком: молочні продукти знижують ефективність препаратів. Не рекомендується використовувати з цією метою і апельсиновий сік. Краще всього вживати просту воду кімнатної температури. Використовуйте інші напої в тому випадку, якщо це зазначено в інструкції.

2.Ліки і невідповідна їжа

Деякі продукти також можуть негативно впливати на ефект медичних препаратів. Не слід приймати ліки під час їжі. Особливо це стосується тих випадків, коли ми заїдаємо їх продуктами з високим вмістом клітковини, цього робити не можна. Приміром, м'ята здатна виводити частину компонентів лікарських засобів з організму, знижуючи ефективність лікування. Слід уникати таких продуктів: овес, цвітна капуста, ягоди, зелені салати, гарбуз, бобові, гриби і вироби, приготовлені з цільнозернового борошна. Варто мати на увазі, що прийом деяких медикаментів передбачає особливу дієту.

3.Порушення режиму прийому ліків

Не менш важливе значення має і дотримання режиму прийому лікарських засобів. Його необхідно строго дотримуватися, особливо у випадку приймання антибіотиків, бо для ефективності лікування концентрація сполук ліків у нашому організмі повинна залишатися постійною. В іншому випадку курс лікування не буде результативним. Якщо Ви забуваєте про те, що настав час прийому наступної таблетки, зробіть собі позначки. Найголовніше — строго дотримувати режим прийому ліків і не пропускати дозування.

4.Змішування ліків

Якщо Вам призначили кілька різних ліків – краще приймайте їх окремо. Після першого вживання препарату необхідно почекати як мінімум півгодини, перш ніж приймати інші ліки.

 

5.Неповний курс лікування

Іноді здається, що самопочуття покращилося, унаслідок ми припиняємо вживати ліки, не завершивши повний курс. Не варто самостійно ухвалювати подібні рішення. Через цю помилку хвороба може викликати ускладнення. Якщо ви помітили поліпшення, обов'язково доведіть курс лікування до кінця. Тільки у цьому разі симптоми захворювання зникнуть.

6.Самолікування

Якщо лікар призначив вам лікування, слід виконати цю рекомендацію. Інколи пацієнти шукають замінники медикаментам, які зазначені у рецепті. Проте не у всіх випадках дженерики діють ефективно. Тож не варто займатися самолікуванням, використовуючи альтернативні медичні препарати і гомеопатичні засоби.

За інформацією «Ukrhealth»