Черкаський обласний шкірно-венерологічний диспансер

          Історична довідка:

     5 серпня 1954 року виконавчий комітет Черкаської обласної Ради  депутатів трудящих  прийняв рішення № 810 про відкриття   Черкаського обласного шкірно-венерологічного диспансеру.     

     До 1954 року шкірвендиспансер мав назву міського та розміщувався в центрі міста по вул. Урицького (зараз Хрещатик) в одному приміщенні з першою міською поліклінікою, мав стаціонар на 30 ліжок. Головним лікарем на час реорганізації був Куций Самуіл Аронович, який поєднував посаду головного лікаря диспансеру та директора медичного училища.

     З 1956 року установу очолював Штерн Михайло Григорович.

     У 1958 році диспансер переїхав у двоповерховий корпус нинішньої обласної лікарні  ( зараз там розміщена санавіація та бухгалтерія обласної лікарні); головним лікарем став Холодій Петро Іванович.

     З 1963 по серпень 1964 року установа була розміщена за адресою Можайського 50 (в першому корпусі). До цього тут знаходився будинок відпочинку артистів, корпуси були дерев’яними. В другому корпусі був розміщений протитуберкульзний диспансер, в третьому та четвертому – інфекційна лікарня, в п’ятому –  радіаційне відділення обласного онкодиспансеру. В одноповерховому корпусі біля входу на територію диспансеру проводився амбулаторний прийом хворих.

     В серпні 1964 року диспансер переїхав за адресою вул. Вербовецького 67.  Там були розміщені стаціонарне відділення, венерологічний та дерматологічний консультативний прийом. Окремо працювали дерматовенерологи першої та другої міських поліклінік, поліклініки КШТ.

     З 1972 року Холодій Петро Іванович був призначений на посаду головного лікаря обласної лікарні. За час роботи в обласному шкірвендиспансері Петро Іванович проводив науково-дослідницьку роботу, вивчав захворювання, які викликаються грибкововою інфекцією, написав 25 наукових робіт.

     З 1973 року установу очолив Пунін Іван Єфімович. У 1974 році всіх дерматовенерологів міста об’єднали та перевели разом з лабораторією за адресою вул. Жданова 5 (там зараз знаходиться обласна судмедекспертиза).

     Через 5 років, а саме в серпні 1979 року, Черкаський обласний шкірно- венерологічний диспансер, в склад якого входить диспансерне, стаціонарне відділення та лабораторія, переїздить на теперішнє місце розміщення та займає третій, четвертий та п’ятий корпуси.  Утворення централізованої дерматовенерологічної служби є особистою заслугою Пуніна Івана Єфімовича, який крім того був висококваліфікованим дерматовенерологом та пропрацював на посаді головного лікаря близько 20 років.

     З 1994 року головним лікарем диспансеру стає Терещенко Інна Пилипівна, якій довелось працювати в період значної економічної скрути, коли кошти на покращення матеріально-технічної бази були мізерні та багато доводилось робити власними силами.

     З грудня 2003 року дотепер установу очолює Осауленко Костянтин Федорович.

      

           Реформування, напрямки діяльності, нововведення:

      Обласний шкірно-венерологічний диспансер є центральною установою по боротьбі зі шкірно-венерологічними захворюваннями у масштабі області та підпорядковується Управлінню охорони здоров’я Черкаської ОДА. Установа має в своєму складі стаціонар на 60 ліжок (55 дорослих та 5 дитячих), диспансерне відділення з потужністю 70 за зміну, серологічну, бактеріологічну та клініко-діагностичну лабораторію.

     Станом на 01.04.2016 року в установі працює 99 осіб, з них 22 лікарів-дерматовенерологів, 3 лікаря-лаборанта, один бактеріолог та лікар-методист:

  • вищу категорію мають 10  лікарів (36%);
  • І категорію – 14 лікарів (50%);
  • ІІ категорію – 1 лікар (4%);
  • 3 лікарів-спеціалістів (10%).

     В диспансері працює 37 осіб медичного персоналу, з яких:

- 21 мають вищу категорію (57%);

-  3 – першу категорію (8%);

-  4 – другу категорію (10%).

     За роки існування в установі відбулися значні позитивні зміни:

-  розширились діагностичні можливості серологічної, бактеріологічної та клініко-діагностичної лабораторії;

- серологічна лабораторія ЧОШВД є централізованою та здійснює постановку RW для всіх медичних установ міста, проводить міжлабораторний контроль всіх районних серологічних лабораторій, здійснює постановку РІФ, ІФА;

-  клінічна лабораторія проводить постановку біохімічних, загальноклінічних аналізів та мікроскопічні обстеження на демодекс, патогенні гриби, бліду трепонему, збудників гонореї, трихомоніазу та коростяний кліщ;

-  бактеріологічна лабораторія проводить обстеження на гонококи, кандіди, гарднерелли, трихомонади, висіви на флору та чутливість до антибіотиків,  щомісячно  здійснює епіднагляд, шляхом взяття змивів з харчоблоку та відділень диспансеру;

-  в диспансерному відділенні проводиться прийом пацієнтів як м. Черкаси, так і області, працюють лікарі-консультанти;

-  на базі ЧОШВД підготовлено близько 37 поколінь  інтернів;

- працівники диспансеру мають можливість користуватися сучасною, періодичною, науково-практичною літературою та послугами Інтернету.

     В роботу бактеріологічної лабораторії було введено аналіз калу на дисбактеріоз. В роботу клініко-діагностичної лабораторії було запроваджено: визначення активності лужної фосфатази, визначення ревматоїдного фактору (якісно та кількісно), визначення калію, натрію та кальцію в сироватці крові. Крім того, на базі обласного центру хронічних уретритів та уретропростатитів, створеному в 2008 році, продовжується місцеве фізіотерапевтичне лікування за допомогою апарату АМУС-01«ІНТРАМАГ»   та його приставок: «ІНТРАТЕРМ» та «ІНТРАСТИМ» шляхом магнітофорезу, термотерапії та електростимуляції для лікування хронічних уретритів та уретропростатитів специфічної та неспецифічної етіології. В роботу диспансерного відділення введено новий метод діагностики пухлинних та передпухлинних захворювань шкіри – дерматоскопія.

Керівник Закладу

       Осауленко Костянтин Федорович – головний лікар

   Народився 18 травня 1956 року в смт. Кірове Дзержинського району Донецької області.

   З 1973 по 1979 рік навчався в Донецькому державному медичному інституті.

   З 1980 по 1983 рік працював у м. Кіровськ Донецької області лікарем-дерматовенерологом.

   З 1983 року працює в Черкаському обласному шкірно-венерологічному диспансері: в 1983-1987 роках – на посаді лікаря-дерматовенеролога; з 1987 по 2003 рік – на посаді завідувача стаціонарним відділенням; з 12 грудня 2003 року дотепер – на посаді головного лікаря.