Черкаський обласний дитячий багатопрофільний санаторій «Сосновий бір»

 

Керівник Закладу

Ситник Анатолій Павлович

Довідка про Черкаський обласний дитячий багатопрофільний санаторій "Сосновий Бір"

Черкаський обласний дитячий багатопрофільний санаторій “Сосновий Бір” розташований в мальовничій, екологічно чистій лісопарковій зоні “Соснівка” і займає територію в 13 га.

Територія зі столітніми ялинами, соснами, дубами, цілющим повітрям, охоронний санаторний режим, спеціальні заняття фізичною культурою та комплекс різнобічних лікувальних процедур сприятливо впливають на поліпшення стану здоров’я дітей.

З історії санаторію:

Санаторій створений у 1987 році на основі постанови Ради Міністрів УРСР № 400 від 21.11.1986, наказу МОЗ УРСР № 691 від 15.12.1986 р. та наказу облздороввідділу № 66 від 18.02.1987.

За 27 років санаторій сформувався як спеціалізований лікувально-профілактичний заклад, в якому лікувальний процес поєднується з навчально-виховним. Діти навчаються по програмі загальноосвітньої школи 1-2 ступеню, що дає змогу цілорічно оздоровлювати дітей шкільного віку, оптимально розраховувати і підбирати допустимі фізичні та психоемоційні навантаження.

За цей період оздоровлено більше 70 тис. дітей області.

Заклад розрахований на 240 ліжок, оздоровлюються діти у віці від 6 до 18 років з патологією ортопедичного (40 ліжок), нефрологічного (20 ліжок), гастроентерологічного (80 ліжок), пульмонологічного (100 ліжок) профілю.

В санаторії функціонують три педіатричних відділення, клініко-діагностична лабораторія, фізіотерапевтичне відділення та загально-клінічні лікувально-діагностичні кабінети.

Санаторій має ліцензію МОЗ України на медичну практику, у 2012 році санаторію підтверджено вищу категорію, атестовано клініко-діагностичну лабораторію.

Основні методики діагностики, лікування та навчально-виховна робота:

У комплекс діагностики і лікування входять різноманітні методи: клінічні, біохімічні та ультразвукові обстеження, різні функціональні проби, визначення функції зовнішнього дихання, електрокардіографія, консультації обласних спеціалістів; обов’язкове обстеження, а при необхідності і лікування лор-лікарем, стоматологом та ортопедом-травматологом.

Лікування організоване на сучасному рівні і включає в себе фізіотерапевтичні процедури: інгаляції, електро- та світлолікування, хвойні та перлинні ванни, грязелікування лікувальними грязями Куяльницького лиману, парафінові аплікації, магнітотерапія, лазеротерапія, лазерний душ, фітотерапія з різними спеціально підібраними зборами трав, аромотерапія - ефірні масла рослин.

Функціонує камера штучного мікроклімату “Соляна шахта” (галокамера).

Харчування п’ятиразове, проводиться згідно лікувальних дієт.

Діти проживають у 3-4 місних палатах.

В санаторії організовано навчання та дозвілля. Навчально-виховна робота проводиться з урахуваннями віку, стану здоров’я, індивідуальних особливостей та інтересів: розваги, ігри, місцевий туризм, дискотеки, екскурсії, перегляд телепередач, музичні заняття, бібліотека, перегляд кінофільмів, тематичні вечори та вечори відпочинку, КВК – все це створює бадьорий настрій у дітей, сприяє поліпшенню їхнього здоров’я.

У всіх відділеннях для дітей є побутові кімнати, ігрові кімнати з настільними іграми, тенісні кімнати.