25- річниця створення обласного центру дитячої онкології та гематології. Комунального закладу «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Черкаської обласної ради.

Обласне  дитяче онкогематологічне  відділення  було   відкрито  в  Черкасах  у  травні 1993 року  у  зв`язку  зі  збільшенням  кількості  дітей  із  захворюваннями  крові  та  онкозахворюваннями  після  аварії  на  Чорнобильській АЕС.

 З   квітня  2002  року  дитяче  відділення  працює  на  базі   Черкаського  обласного   онкологічного   диспансеру. 

Обласний центр дитячої онкології і гематології  розрахований  на  30  ліжок ( 20  ліжок  гематологічного  та  10  ліжок  онкологічного  профілю);  в  складі  центру 4  бокси  інтенсивної  терапії  для  проведення  хіміотерапії.

На кінець 2017 року на диспансерному обліку в Черкаській області знаходиться майже 300 онкохворих дітей. Тут надається спеціалізована медична, консультативна та методична допомога хворим дітям, а також лікарям-педіатрам за даним профілем. Щорічно потрапляє на лікування 35-40 дітей, у яких вперше виявили онкологічні захворювання.

 У   Центрі   застосовуються  сучасні  технології   діагностики  та  лікування   дітей  з  онкохворобами   та захворюваннями  крові,   працює кваліфікований медичний персонал, який професійно проводить лікування. Медичний   персонал  має  достатню  кваліфікацію  для  проведення  сучасної   протокольної  терапії  відповідно до Національних та міжнародних стандартів.  Таке  лікування     дає    можливість   вилікувати   від  смертельного недуга   60  -  75%  хворих.

В обласному центрі дитячої онкології і гематології   створені умови  для  перебування  хворих  дітей,  обладнано  ігрову  кімнату,  є  педагог-психолог, якій  допомагає  дітям  адаптуватись  до  важкого  лікування. З 01.09.2016 року в закладі з’явилась можливість шкільного навчання, завдяки педагогічному колективу Черкаської загальноосвітньої школи I-III ступенів №7.

15 травня 2018 року Центр відзначив 25- річницю з дня створення, у зв’язку з чим  Почесними грамотами та Подяками було відзначено майже 15 співробітників, які пропрацювали у Центрі більше 10 років.

 До 25- річниці створення Центру, 06.06.2018 року в закладі буде проведено обласну науково-практичну конференцію на тему: «Сучасні медичні та соціальні аспекти паліативної допомоги сім’ям, в яких проживає дитина з важкими захворюваннями», а також засідання круглого столу з метою обговорення питань надання паліативної допомоги дітям.