Кір належить до типової вірусної інфекції дихальних шляхів із краплинним механізмом передачі збудника. З давніх часів кір відомий, як хвороба,                 що відрізняється спільною сприйнятливістю, швидким поширенням і високою летальністю.

Кір — це гостре інфекційне захворювання, яке викликається вірусом кору і передається повітряно-крапельним шляхом.

Як вберегтися від грипу.

Міністерство охорони здоров’я оголосило плани щодо розвитку електронної системи охорони здоров’я у 2018 році

Вакцина проти грипу не захистить від “свинячого грипу”, але одне щеплення дасть імунітет від інших вірусів на все життя. Вагітним можна робити щеплення, дітям  до 5 років – ні. Давайте з’ясуємо, де правда, а де – міф.

Всеукраїнські змагання бригад екстреної медичної допомоги

До Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу Черкаські посадовці долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Квітни, а не хворій.

Що треба знати про ботулізм

Що треба знати про поліомієліт

 

pagination
pagination
pagination
pagination
pagination
pagination
pagination
pagination
pagination
Птн, 24/05/2019

В області активно проводиться робота щодо створення Черкаського регіонального центру громадського здоров’я.

 

Чтв, 23/05/2019

Амброзія – найзліший ворог здоров’я людини. Вона починає з’являтись на початку травня, виділяє ефірні олії, що викликають сильний головний біль. Особливо шкідливий пилок амброзії, що піднімається в атмосфері до 5000 м. і розноситься вітром на десятки кілометрів.

 

Втр, 21/05/2019

21 травня 2019 року в рамках Всеукраїнського соціально-освітнього проекту «Здоров’я. Вибір кожного» з профілактики ВІЛ/СНІДу та онкозахворювань серед підлітків і молоді, в Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 5 пройшли лекції-бесіди на тему: «СНІД та рак – реальні загрози. Збережи своє здоров’я та життя» за участю фахівців КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради та к.м.н., лікаря-гінеколога-онколога Черкаського обласного профілактично-лікувального, консультативного скринінгового центру «Здоров’я жінки» Палійчук О.В.

 

Пон, 20/05/2019

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами й завжди закінчується смертю. Людина заражається під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини.

 

Птн, 17/05/2019

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. У 2019 році цей День припадає на 19 травня. Вперше його було відзначено в 1983 році в Сан-Франциско, США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю хворобу, про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія.